| SorinTudor a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez un animal de casa si nu pot lua un caine sau o pisica pentru ca stau la bloc intr-un apartament de 2 camere fara balcon (cea mai mare dezamagire a mea), Am avut in trecut 2 perusi (putin cam prosti) care au murit in 2012 si de atunci ma gandesc ce sa imi cumpar. Parintilor mei le surade idea sa ne luam un acvariu cu pesti dar eu ma gandeam sa imi cumpar ceva din categoria Rozatoarelor. Voi ce v-ati cumpara? Cel mai bun raspuns primeste funda!

6 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Si eu am avut pana acum perusi si ultimul a murit acum 2 luni sad eu mi-as lua un papagal din acela mai mare care si vorbeste, un micul alexandru

| SorinTudor explică (pentru Chrristina):

laughing pe ala nu il poti mangaia sau sa te joci cu el

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu mi as lua totusi o pisica, pisica se descurca bine la bloc, nu are nevoie decat de tavita ei unde sa isi faca treburile, poti sa o pui in baie

| gelu1970 a răspuns:

Totusi, ce are a face marimea apartamentului cu faptul ca iti doresti un caine sau o pisica? un caine intr-adevar nu trebuie sa fie din rasa tip ciobanesc german, insa gasesti rase mai mici, fizic vorbind. asta da: cainii au nevoie de cel putin trei plimbari zilnice. in schimb o pisica sau motan nu au necesitatea de a fi scosi la plimbare. sunt mai curati decat un caine si miros mai putin. practic nu simti. problema e parul lasat de caini si de pisici. apoi, daca ai un motan sau pisica unicul lucru ce trebuie sa il faci e sa il castrezi. la motani e mai simplu si mai putin costisitor. cam atat. eu am un motan si pot sa iti spun ca e oaza bunei dispozitii. tu alege mascota ce ti-o doresti. singurul lucru important e sa nu o dai uitarii si sa ii oferi ceea ce are nevoie. mascotele nu sunt papusi. sunt vietati ce traiesc si au nevoie de noi. toate cele bune.

| xFlorin a răspuns:

Ti-as recomanda un hamster, porcusor de guinea.Bafta.

| MrsSunshine a răspuns:

Eu as cumpara o veverita