| anonim_4396 a întrebat:

Sallz TPU! Pisica mea nu vrea sa-si faca nevoile pe nisipul special pentru pisici. Cand are nevoie ea cere ( miauna) noi o ducem in baie o punem pe nisip iar ea se da jos se pune pe un presulet si-si face nevoile. Am incercat sa o tinem pe nisip chiar sa o inchidem in baie tot nu face pe nisip! Iar ea de felul ei e foarte cuminte nu se catara pe mobila daca pleci putin de langa ea( exemplu: pleci pana la toaleta bucatarie etc) ea sta cuminte si te asteapta. Va rog stie cineva o metoda de dresaj ca sa o invat unde trebuie sa-si faca nevoile? Dau funda! Repet: Va rog sa-mi spuneti cum pot sa o invat unde sa-si faca nevoile? Cat mai multe variante. Plliz!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Preşuleţul acela este compromis,aşa ca pune-l în tava in care pui si nisipul dar să fie parţial acoperit de nisip şi... aşteaptă să vezi ce face! Partea proastă este ca dacă se învaţă sa facă pe materiale textile,va face şi prin alte locuri prin casa unde voi nici nu aveţi habar. Nu ştiu de ce fel de nisip folosesti, dar încerca cu nisip obisnuit, pana învaţă locul. Apoi folosesti din cel parfumat, cumpărat!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 50707-Cum-invat-pisica-la-WC metoda asta e mai buna si iti economiseste banii de nisip.

| sillmaril a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca pisicile isi aleg singure locul unde isi vor face ...nevoile happy pe viitor. urmareste-o si pune tavita pe locul unde isi face nevoile de obicei.sa-mi zici rezultatul happy

| Saddy a răspuns:

Multumesc tuturor! O sa incerc toate variantele si apoi voi da funda! big grin Va pup. Pa pa!:d

| Inna97bt a răspuns:

Am si eu pisicuta dar are deja doi ani si de cand am adus-o acas' la aproape 1 luna a inceput sa faca akol' conteaza si cat de mica e pisika.fa in cont k ai facut si pan' acum daca tot hnu vrea consultate cu un specialist