| AuraIoana a întrebat:

Am un caine din rasa Golden Retriver si i-a cazut parul in jurul ochilor, pe urechi si pe unele parti ale corpului, iar in acele parti pielea este mai rosiatica. Ce credeti ca are si ce i-as putea face?

Răspuns Câştigător
| OtySt a răspuns:

Du-l imediat la veterinar! S-ar putea sa aiba demodecie! http://alldogslover.blogspot.com/2012/03/demodecia_15.html uite un link pe un blog unde ti se explica ce este demodecia
mult succes;)

3 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Aualeu! Fugi repede la veterinar ca i se agraveaza si o sa fie prea tarziu!
Tu chiar nu ai ce sa ii faci pentru ca nu sti ce are!

| angeldevil_7103 a răspuns:

Sunt semne de scabie (raie sarcoptica) mai bine mergi la un veterinar pentru tratament

| AdinnaAdinna a răspuns:

Buna! du-l la veterinar, acesta iti va spune daca are ceva si daca are iti va spune si ce trebuie sa faci!
Succes!