| anamarialupu098 a întrebat:

Am un hamster Roborovski de cam 3 luni, țin sa menționez ca l-am luat destul de măricel, nu chiar pui, iar cam o săptămână jumătate nu am avut posibilitatea sa ii fac curat, iar când m-am întors acasă cușcă lui mirosea foarte urat, realizând ca nu este bine ca am lipsit atât, iar acum o săptămână dacă nu ma înșel, am observat ca are unul dintre piciorușe puțin umflat și nici blanita nu mai are pe zona, ea fiind foarte, foarte roșie. Ce poate fi? Tumoare sau o infecție de la mizeria din cușcă? Nu prea are obiceiul sa se urce pe gratiile cuștii sau chestii de genul, dar se mai urcă rareori. Ce as putea face? Am fost la câteva cabinete veterinare și mi-au spus ca este prea mic animalutul ca să îl poată consulta.Dau fundă, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua veternarul ne-a dat o solutie verde (sau galbena) care nu stiu cum se numea. Da, e de la mizerie s-a imbolnavit, e o ciuperca.

3 răspunsuri:
| Ella2692 a răspuns:

Cred că este mai mult o inflamație (cred) pune puțin rivanol sau alt dezinfectant pe un tampon de vată și aplică pe picioruș.
Și caută un alt medic veterinar.
Sperăm să se facă bine!

| anamarialupu098 explică (pentru Ella2692):

Dacă as pune rivanol sau niște spirt, dacă s-ar linge ar fi toxic sau nociv? Am și un spray albastru care vindeca mai repede, dar nu cred ca este de mare folosință, mulțumesc foarte mult!