| andreeaAndrea a întrebat:

Salutare,TPU!
Am un hamster pitic,si roade gratiile intr-una.L-am mangaiat,i-am dat de mancare,am facut tot ce am putut,dar tot roade gratiile.
Va rog, spuneti-mi:e ceva rau sau de ce tot roade gratiile custii?
Ma ingrijoreaza putin faptul ca le roade non-stop ca sa zic asa...

Răspuns Câştigător
| AnimalLover02 a răspuns:

Buna! Eu cred ca poate fi una dintre cauze:
1. Vrea ca atentia sa fie asupra lui(are nevoie de mai multa atentie joaca-te cu el mai mult.)
2.Ii cresc dintii pentru ca unui hamster ii creste toata viata dintii, are nevoie sa roada ceva(cumpara-i mai multe accesorii de ros ca sa-si piarda timpul)
3.Cusca lui este prea mica si se plictiseste(are nevoie de mai ult spatiu)

FUNDA? happy

1 răspuns:
| kawaii69 a răspuns:

Buna happy Eu am un porcusor de guineea. Atunci cand l-am cumparat m-am interesat despre comportamentul lui, hranire, boli, etc...
Nu mai stiu pe ce site am citit faptul ca, daca porcusorul roade gratiile vrea sa iasa afara, este stresat deoarece are prea putin loc in cusca, iar acest comportament se intalneste si la hamsteri!
Sper ca ti-am fost de autor si sa iti traiasca happy happy