| diegoarmando a întrebat:

care caine este mai bun dintre golden retriever si brac german (la vanatoare, la paza) raspuns urgen t

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Bracul german este mult mai receptiv, in ambele cazuri, dar are nevoie de putina instruire pentru vanatoare.Paza e mai usor, pentru ca are dezvoltat simtul de aparare al proprietati pe care traieste.

| rocket a răspuns:

Daca vrei sa faci o comparatie cat mai profi poti sa citesti despre aceste rase aici: http://pentruanimale.ro/blog/index.php/category/caini/rase-de-caini/
Doar asa o sa iti dai seama care ti se potriveste cel mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| diegoarmando explică:

Dar bracul german este mai bun decat pointerul?