| ContNmc7 a întrebat:

Ce pot sa fac cainelui meu? E mascul si mereu incepe sa-mi călăreasca piciorul. Nu stiu ce ii fac, a devenit enervant sa tot il bat si cert deoarece nu se potoleste. Nu vreau sa il castrez, dar ceva pastile oare exista? Sau poate stiti ce sa îi fac..va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| RowseRj a răspuns:

Mergi la un dresor de câini. Sau caută videoclipuri. Există multe video-uri de pe Animal planet în care explică comportamentul animalului tău. Sau caută articole pe net. Poate cel mai probabil a întrat în perioada de împerechere. Dacă e vorbește și cu veterinarul. O soluție simplă ar fi să folosești ceva ce nu-i place câinelui, nu să-l bați. Bătaia doar îl va înrăii. Îți voi explica. Prietena mea a avut aceiași problemă cu cățelușa ei. A dezobisnuito folosind un șprei cu apă ( nu-i place apa) defiecare dacă când avea apucăturile din astea o spria cu apă.

13 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ori il duci la femela ori il castrezi.
Nu il tine asa ca il afecteaza si te trezesti cu el cu vreun cancer la prostata, destul de frecvent la caini care nu sunt castrati dar nu au femela.
Plus ca il chinuiesti, sufera, e animal totusi, nici omu nu se abtine vorba aiawinking darmite un animal.

| Eireann a răspuns:

E mai bine si pentru el sa il castrezi. Imagineaza-ti ca esti mascul cu testicule si toti hormonii dar nu poti sa faci sex niciodata.

| Alverto a răspuns:

Ii trebuie o femelă
Dacă nu- leaga-l
Dă-i mai puțină mâncare pe zi

| ContNmc7 explică (pentru Alverto):

Cum adica sa-l leg?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim5084689 a răspuns (pentru ContNmc7):

Pai daca stai la tara il lei in curte cu lesa si ii faci o cusca. daca e caine de casa il legi si tu de calorifer

| Alverto a răspuns:

Nu îl castra
Nu vreau să par rău, dar ți-ar place să îți fie castrate organele genitale?
Cine face asta mi se pare un nebun și un prost

| ContNmc7 explică (pentru Alverto):

Nici eu nu as vrea sa il castrez, dar nu am ce sa fac. nu pot sa il potolesc, am inteles ca se poate imbolnavii grav, iar atunci ar fi si mai grava situatia.tu ce ai face in locul meu?

| Alverto a răspuns (pentru ContNmc7):

Am scris mai sus, ori îi iei o femelă ori îl legi, sau daca vrei sa se potolească mai substanțial hraneste-l de 2x mai puțin pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te îngrijora. N-are cum să facă pui cu piciorul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are și el nevoile lui

| Silwian a răspuns:

Are nevoie de o activitate sexuala! Altfel va muri!(((

| ContNmc7 explică:

Nu exista vreo pastila pentru asa ceva? Am auzit ca exista, dar nu eram sigura. Voi aveti caini(masculi), fac si ei la fel?