| YoCookieMonster a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa ma lase sa tin pisica in casa? Ea stie cu litiera, dar ei nu sunt asa de siguri.Adica afara e frig, si mi-e cam mila de ea s-o las in frig.[Stau la curte].

Răspuns Câştigător
| MihàiEminèscù a răspuns:

Fa-i o baita cu sampon si balsam, arata-le ca e prefect curata si dupa poti sa o iei. Zi-le ca ii faci un culcus in baie si ca o lasi acolo macar, unde nu deranjeaza nimic!
Daca au fost de acord sa ia pisica trebuie sa o iubeasca. Cineva din familia mea are bichon si o pisicuta si in accelasi timp cainele bichon a facut 5 pui si pisica 2 pui si i-a crescut pe toti, deoarace ii placeau foarte mult animalele love struck!
spune-le ca are si ea un suflet si nu merita sa stea in frig si sa se puna in locul ei cat sufera straight face!
Sper sa-ti mearga!
Funda puppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| selenutza a răspuns:

Smiocraielile nu ajuta si plansul. du-te si ai grija de pisica si incearca sa atragi ateentia parintilor! sa vada ca esti responsabil si ca iubesti animalele si ai mila happy! la mine a mers! BAFTA

| tachibanamei a răspuns:

Imi place ca esti milos si ca iti plac animalele. Poti sa le spui ca ai tu grija de ea, ca tu ii dai de mancare. Spunele macar o saptamana sa o tina in casa si daca deranjeaza o dati afara (iti sugerez ca in acea saptamana sa ai grija de ea). Si eu stau la curte si tin in casa un iepuras. La inceput nici parintii mei nu erau de acord dar cu timpul sau obisnuit SUCCES CU PISICA

| YoCookieMonster explică (pentru tachibanamei):

Sunt fata laughing Dar asta nu conteaza prea mult.Eu o tin in curte...Numai ca as vrea sa o lase uneori si in casa, ca oricum eu ii dau de mancarehee hee