| Rokul a întrebat:

Eu cu niste colegi avem un proiect in care trebuie sa facem un scurt film. As vrea si eu niste propuneri despre ce ar putea fi

4 răspunsuri:
| NellieLovett a răspuns:

Un fel de parodie la un film/desen celebru.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Am facut si noi un proiect asemanator. Am creat in acest scurt metraj 2 fire. Primul prezinta tipuri de elevi(tocilari, aia cu dume de agatat, manetlistul cocalar, etc.), iar un al 2-lea fir am asemanat liceul cu o baza militara. In timp ce saream peste cauciucuri sau faceam flotari repetam in cor formule matematice.

Sper ca ti-am dat o idee

| MareusTNT a răspuns:

Părerea mea e că cel mai bune povesti sunt alea de dragoste. Incercati să faceti o poveste de dragoste intre doi elevi care nu se pot vedea si totusi se iubesc enorm de mult. :*

| Nuvreausaimipunnume a răspuns:

Un proiect de nota 10 trebuie sa fie in primul rand facut cu drag de toti membrii grupului daca este dezinteres este imposibil sa va iasa.In fine o idee foarte buna ar fi sa va imaginati ca ati pasit pe o planeta(va puneti de comun acord)si sa va imaginati diferite actiunii sau creaturi pe care le intanliti acolo si sa faceti o comparatie cu ce este pe pamant si ce este pe planeta aleasa.O alta idee este de a va imagina ca sunteti in povestea voastra preferata si fiiecare este personajul pe care si-l doreste sau povestea poate fii creata de voi. Sper ca te-am ajutat macar putin.Bafta!