| Rokul a întrebat:

Eu cu niste colegi avem un proiect in care trebuie sa facem un scurt film. As vrea si eu niste propuneri despre ce ar putea fi.

Răspuns Câştigător
| Rafael123rrrdwefwe5rt a răspuns:

Nu stiu ce film, insa va stafuiesc, ca sa fie filmul bun, sa fie unul realist si din care sa reiasa o morala. Un film care sa te invete ceva.
Exemple:
- ceva prin care sa aratati viata grea a unui gay (daca nu sunteti contra LGBT)
- ceva despre iubire (ca aceasta nu are varsta sau nationalitate)
- ceva prin care sa evidentiati rasismul (cam greu).
- ceva prin care sa evidentiati prostia umana.
- ceva despre diferentele sociale intre copii saraci si cei bogati (am avut asa ceva in clasa, un copil nu avea prea multi bani si nu avea bani de haine si telefoane) insa, in ciudaacestui fapt, invata de 10.
Sau daca nu va place aceste idei, puteti face alte filme, doar cu actiune.