| MariaRawr a întrebat:

FUNDA! Pe o prietena de-a mea a muscat-o un caine, dar nu i-a ajuns la sange. Acum ii ese foarte frica, si vre sa isi faca antirabicul, prezinta 3 dintre simptome:
-durere abdominala
-tuse sau senzatia de gat uscat si
-- durere, arsura, mancarime, furnicaturi sau amorteala la locul muscaturii sau al expunerii initiale Vi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| VladBd a răspuns:

Poate este prea speriata si de asta are aceste simptome cel mai bine du-te la medicul de familie sau la spital

3 răspunsuri:
| InstinctPr3ciS a răspuns:

Daca era cainele tau, cainele ei sau cainele altcuiva care stiti sigur ca i-a facut toate vaccinurile necesare nu este foarte mare problema, dar trebuie mers la doctor si sa specificati ca cainele avea toate vaccinurile.
Dar daca cainele era un caine vagabont, trebuie mers de urgenta la doctor!

| SasukeCS2 a răspuns:

Cred ca este bine sa mearga la medic.

| StefaNnNNN99N a răspuns:

Si eu am fost muscat de un caine foarte tare de picior. Cel mai bine ar fi sa mearga la spital. Medicii stiu mai multe decat mine! Daca vrei sa te consulti cu cineva cu experienta ( in domeniul muscaturilor de caine ) ai id meu: SteFannel_Seth97