| Marginean_Rares_1990 a întrebat:

Ieri am fost la un prieten si cainele lui care este pechinez m-a muscat prin blugi. Vreau sa spun ca nu a fost o rana grava doar mi-a luat pielea si nu mi-a curs deloc sange. Mi s-a invinetit la locul muscaturii si mie cam frica fiind ca nu mi s-a mai intamplat vreodata. Vreau sa specific caci atunci cand tin piciorul relaxat simt o durere de la rana, o fi de la vanataie? Va rog sa-mi spuneti imi este foarte frica fiind ca am citit ca se pot intampla multe de la o zgarietura de caine. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Nu cred că ai nimic. Mi s-a întâmplat și mie, dar nu mi s-a învinețit. Totuși dacă nu trec durerile, mergi la un spital sau la o farmacie( îți dă un sfat, da nu rezolva nimic)

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic. Stai linistit.

| AnthonyWhite a răspuns:

Esti okay stai chill!

e doar o zgarietura si nici nu a facut contact cu sangele asa ca e okay

bafta1

| AnthonyWhite a răspuns (pentru AnthonyWhite):

Poate te musca vreun pitbull data viitoare si ne scrii din spital