| Young_Dae_Jyung_1990 a întrebat:

ieri mi-am adus un husky de la țară, la oraș.e măricel are pana in 2 ani.dar bunicul de aici nu-l vrea pt ca nu știe sa latre ..cum il fac sa latre sa fie rău? App am încercat si metoda cu dusul la alt câine si sa vadă ca lătra dar nu se ia dupa el..Decât o data la tara când un ciobănesc a trecut pe lângă el a lătrat calumea ..adică a văzut ca lătra un lup( lupul era legat lângă el) si a lătrat si el..Si daca nu știe sa latre vrea sa mi-l duca.( La mijloc sunt alte probleme dar mna) Adică bunicul mai zice ca e mare pentru curtea noastră ..si m-ai am unul mic la tara de 2 luni dar.( e o problema la mijloc ). Vreo sugestie ca sa latre? Mai simplu îi iubesc pe amândoi cățeii si e greu de ales..adică in total am 3 la tara 2 si aici unu.

Răspuns Câştigător
| Flav1a a răspuns:

Husky nu este un caine de paza, nu prea latra... Am si eu unul, latra asa cand se enerveaza, cand nu-i convine ceva sau cand vrea mancare si nu-i dau. Un husky nu e bun pentru a pazi casa, al meu inca fuge cand vine un strain.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-i o pisica langa el. Daca nici la aia nu se da nu se numeste caine.E un bleg.

| denismaria92 a răspuns:

Daca nu il vrea, il duci degeaba. Ii faci mai mult rau cainelui.

| Young_Dae_Jyung_1990 explică:

Darrio2007, la pisici se da chiar la țară s-a suit in doua labe si a dat pisica jos din copac ( a apucat-o de picior ) si o făcea in gura zici ca era jucărie laughing dar a scăpat.BTW porecla lui e " bleguțul" :-))