| Butsilee a întrebat:

Am si eu o nelamurire straight face prietena mea si-a luat un ciobanesc (o frumusete) e mic daca are vreo 3-4 luni si ea zice sa nu pun mana pe el ca vrea sa se invete cu ea si cu taicasu adica sa fie rau sa latre la lume...thinking eu atat am inteles... dar daca un strain(ca eu sunt un strain pentru cainerolling on the floor pun mana pe el nu ma latra rolling on the floor eu nu cred rolling on the floor o sugestie, ceva orice voi ce ziceti rolling on the floor

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asta e bunalaughing
Catelul este inca foarte mic big grin Deci poti sa ii spui prietenei tale sa nu isi faca grijiwinkingNu stie el acum sa latre la lumea...
Poti sa te joci cu ellove struck

| antonia09 a răspuns:

In primul rand chiar daca mangai sau nu cainele, acesta va sti ce fel de om esti si nu va latra la tine. De obicei cainii latra la oameni daca se afla in stare de ebrietate, daca au sufletul rau sau daca le inspira frica.
Presupun ca prietena ta doreste sa il faca sa se simti ca un membru al familiei si in acest lucru presupune alcatuirea unei "haite" insa trebuie sa aiba foarte multa grija sa nu devina tocmai catelul capul acestei "haite" in detrimentul ei sau a tatului ei.

| EUSIATIT a răspuns:

Mai ciinele oricum latra doar sa i faca operatie. dar e cam scuze nebuna pentru ca daca doreste sa l dreseze trebuiew sa mearga la dresaj altfel va fi cu apucaturi de ciine indiferent ce ar vrea ea sa i faca si ciobanescu creste... unde il tine in casa?/

| DianaLostInDreams a răspuns:

Am si eu ciobanesc si cu noi e foarte bland si cuminte, dar daca intra cineva in curte imediat latra si e rau.Depinde de cum il invata.

| Butsilee explică:

Daaa este rolling on the floor

| PauLa.M a răspuns:

E inca micut. nu stie ce e cu el deocamdata. de prietena ta nici nu mai zic.nici ea nu stie.

| albastrel a răspuns:

Prietena ta este un pic dilie big grin parerea mea. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o prietenă grozavă rolling on the floor ori e nbună ori e prea invidioasă că virgulă căţelu trage mai mult la străini big grin ia mângâiel un pic să se oftice. Te pup şi tranzmitei prietenei că îi îmbrăţişez cald... câinele laughing

| Ađııa a răspuns:

Cared ca prietena ta a zis ca nu are voie catzelul sa se invetze cu toata lumea happy si decat cu ea sh cine ii mai da sa manance...happy si imi pare rau da nu cared ca ai spus cam tot in descrierea ta happy prietena ta (eu) are un ciobanesc carpatin, care e micut, dragalash etc. sh ti'a zis ca nu are voie toata lumea sa se duk sa se JOACE cu el de pus mana, da odata de doua, ca altfel, se prosteste.nu ai mai mentzionat ca mai are alti 7 caini care tot asa venea toata lumea sh le punea mana in cap (ii mangaia) sh s'au "prostit" deci am reformulat si nu as carede ca prietena ta e nebunawinking

| lari67 a răspuns:

Am mai auzit si eu de'astealaughing big grin. dar nu stiu.probabil ca asa ehappy. incearca sa discutii cu ea sa iti explice pana la urmalaughing