| Betyskumpik a întrebat:

ieri mi-am luat un hamster campbell si nu zic ca doarme toata ziua mai iese sa bea apa sa manance chiar se mai si joaca stiu ca sunt animale nocturne dar nu pot dormi noaptea de el pentru ca alearga numai si numai pe rotita daca ar face altceva nu as avea nimic in potriva lui.ce sa fac sa ii scot rotita? dar pe hol nu vreau sa il scot pentru ca imi este mila de el si mi se pare ca chiar ii place sa se dea pe ea. ajutor nu am dormit toata noaptea yawn

Răspuns Câştigător
| Pisicutzaaaa a răspuns:

Pai...nu ii scoate rotita,pentru ca el are energie,trebuie sa o consume,daca spatiul e mare din ala cu tuneluri si chestii,poti sa o scoti ca are pe unde fugi,dar daca nu are pe unde si spatiul e mic,laso acolo,se plictiseste si el saracu,poti sa ungi un pic rotita cu vasilina daca ai si daca tot te deranjeaza,pune-l in hol,nu are de ce sa iti fie mila,el nu are ratiune,acuma e vara e cald peste tot,da daca totusi ti se rupe sufletul de mila,da-l drumu prin casa,depinde ce pat ai(ca sa nu se urce pe pat) el nu face prostii,e tare cuminte,pune-i mancarica intr-un coltisor ca el o gaseste acum depinde si de camera daca e inchisa,ca daca sunt usi deschise el fuge,si cand vrei sa il prinzi,dai ceva ce ii place lui,in afara de mancarea speciala,dai un mar un morcov o bucata de painita si el vine si il prinzi,sau daca nu,pune ceva peste el si prinde-l,da hamsterul tau trebuie sa fie bland pestru al da drumu, daca e salbatic se sperie de tine, am avut si eu mullllti, muulti hamsteri cativa ani i-am tinut, am experienta. sper ca te-am ajutat. fundita? :*

| Betyskumpik explică (pentru Pisicutzaaaa):

Apropo rotita lui e din plastic pusa pe marginea custii cu ajutorul a unei fel de rotite cam cat un nasture tpt din plastic.dar mersi noaptea il pun pe hol si in sfarsit am dormit linistita.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muta-l noaptea in alta incapere (hol, camera, bucatarie, etc). Chiar pe hol daaca sta, nu pateste nimic.