| OanaCookie a întrebat:

Bună seara! Acum 3 zile am primit un hamster! Sunt puțin speriată, deoarece toată noaptea doarme(ceea ce nu mi se pare normal, din ce am înțeles sunt animale nocturne), iar dimineața, intre orele 12-14 și după masa este foarte activ. Nu știu dacă este o problemă ca doarme noaptea, vă rog sa îmi spuneți ce părerea aveți. Mulțumesc!

1 răspuns:
| Emma24dsxd a răspuns:

Deci,da,sunt animale nocturne deoarece ei normal traiesc in salbaticie si noaptea se apara de pradatori.dar nu este nimic rau ca hamsterul tau doarme noaptea, sunt persoane care special ii "dreseaza somnul"ca al nostru pentru ca nu suporta cum fac ei giumbuslucuri noaptea.El probabil este si curios sa exploreze noua casuta.