| Negativ1243 a întrebat:

Hey,TPU.INTREBARE URGENTA:

Deci, mama mea vrea sa-mi ia mie si surorii mele cate o broasca testoasa.Problema e, ca sora mea are alergie la animale.

Intrebarile mele sunt:

1)Sora mea are voie sa aiba o broasca testoasa din moment ce nu are par?

2)Care broasca testoasa e mai recomandata? De uscat sau apa? De ce? Ce ingrijire necesita?

FUNDAAAAAAA.

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Buna!
Da,poate sa aiba.Nu are la ce sa fie alergica la o testoasa.Eu recomand testoasa cu tample galbene de apa.Ingrijirea nu este asa speciala numai ca nu are voie sa stea la temperaturi mai mici de 15 grade celsius, curatat terariul sau acvaterariul.Mai bine amenajezi un acvaterariu adica o zona cu apa si una cu pamant unde broasca sa iasa, de preferat este nisipu si niste pietre mari aranjate cumva ca testoasa sa poate iesi din apa.Hrana gasesti la orice magazin de animale.
Te salut,
Adrian!

| Negativ1243 explică (pentru Doctorfishadi):

Hey,m-ai am o intrebare:
Cand cresc mari, trebuie sa le schimb acvariul?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Negativ1243):

Daca il iei mare din prima nu.