| Robert_George_2001 a întrebat:

M-am hotărât să îmi iau o broască țestoasă.Aș vrea să pun câteva întrebări celor ce au/au avut.1)Eu m-am gândit să o țin într-un bol, să îi pun apă și o grămăjoară de pietricele pe care să stea, să îi pun deasupra că să o încălzească o lampă care luminează puternic, să îi pun undeva pe aceea grămăjoară de pietricele mâncare.E bine așa? 2) Nu îi iau filtru pentru că pot să îi schimb apa des.E ok? 3)Îmi puteți da niște sfaturi de îngrijire a broaștei țestoase sau îmi puteți da un link cu un site care are niște sfaturi utile? 4)La cât timp trebuie să îi schimb apa? 5)Eu m-am gândit să îi iau o periuță cu care să îi curăț carapacea 6) Aproximativ cât trăiește o broască țestoasă? 7)Are ceva dacă îi pun apă de la robinet (filtrată)?

Mulțumesc că ați citit până aici!

FUNDĂ!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, nu. De ce vrei sa o chinui? http://www.click.ro/......ie-sa-stii

| CPAElites a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai dreptate..mai bine isi ia un caine sau pisica.
Am vazut pe aici specimene care si-au cumparat papagali si le dadeau paine sa manance.

| CPAElites a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai era unu cu o pereche de perusi care au murit din cauza ca ma-sa a lasat geamul deschis cand erau temperaturi cu minus, in timp ce petarda era la scoala.

| untu a răspuns:

Iti recomand sa nu iei, pentru ca este un animal salbatic si nu poate sa stea inchis, captiv! E nevoie de multa ingrijire si de atentie tot timpul! Tu ai scoala si vei fi mereu ocupat!