| Robert_George_2001 a întrebat:

M-am hotărât să îmi iau un animal de companie PS: Stau la apartament.Eu m-am gândit la broască țestoasă. Îmi puteți da mai multe sfaturi despre cum se îngrijește o broască țestoasă?

FUNDĂ!

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este greu de crescut, necesita de multa ingrijire si de multa atentie!
http://www.click.ro/......ie-sa-stii
- Vezi rezultatele pe GOOGlE:-https://www.google.ro/? gws_rd=cr, ssl&ei=iuGeWJqgCKzJgAa5yqXIBQ#q=cum+se+ingrijeste+o+broasca+testoasa.

| LexiEla a răspuns:

Iubitul meu are. Ii cumpara pestisori congelati si cateodata o pune intr.un acvariu cu apa ca sa se hidrateze si implicit sa bea apa. El o lasa prin casa, ii place sa stea in colturile intunecoase. Depinde ce fel de testoasa iti iei, de uscat sau de apa. Mai au perioade de hibernare toamna spre primavara, asa ca sa nu te sperii ca nu se mai misca dintr.un loc sau nu prea mananca. Oricum, daca ti.o iei de la un magazin de animale poti sa ii intrebi pe vanzatori cum s-o ingrijesti.

| Ada78 a răspuns:

Eu as fi preferat sa iti iei un hamster dar fiecare cu parerea lui.O broasca testoasa are nevoie de:
-Lumina
-Incalzitor
-Mancare speciala
-Acvariu special
Altceva nu mai stiu...Dar tot as fi ales un hamster laughing

| happyANDsad a răspuns:

Nu e simplu ai nevoie de un habitat adecvat cu apa plante marine, si soare! Mincare:Salata am auzit ca maninca

| Dede112233 a răspuns:

Heii, sa stii ca am avut 2 broscuțe țestoase si una a murit.mie nu mi se pare animălutul potrivit deoarece apa trebuie schimbată la zi, trebuie sa ai mare grija de ele si cresc extrem de greu!
După un timp o sa te plictisești de ele si dacă nu le schimbi apa des o sa miroase foarte urat in casa, un miros de blăstina dacă știi ce vreau sa zic!
Eu te sfătuiesc sa îți iei niște peștișori si este mult mai ușor așa!
PS: Dacă îți cumperi broscuțe trebuie sa îți iei cam in jur de 2 ca sa nu ii fie urat celeilalte!
Funda?