| DenisaLoves a întrebat:

o sa-mi ia-u un catel http://olx.ro/oferta/catei-pechinezi-ID1Yav9.html#cb3f65 42b7
Dar nu stiu la ce varsta se adopta /se dreseaza? Zice ca are 2 saptamani pe data de 9 iunie deci are acu cam 4 saptamani! Credeti ca e prea mic? Si daca se poate sa-mi ziceti despre aceasta rasa de caine pechinez? Creeti ca e sanatos?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E bine sa iei un catel de cel putin 6 saptamani. De dresat se incepe abia pe la 6 luni un an depinde de rasa.
La pechinez zice ca varsta optima este in jur de 9 luni.

| Ganduri123 a răspuns:

Eu mi-am loat cainele(tot pechinez) la varsta de o luuna jumatate deoarece in perioada acea se termina alaptarea de la mama si se obisnuieste cu tine mai usor...