| bombonyk04 a întrebat:

sunt disperata. de pasti mi-am cumparat o pereche de blugi. faza eca am vrut sa ii calc dupa ce i-am scos din masina de spalat si s-au facut intr-un loc maro.nu tare dar ma enerveaza.cum pot sa o scot?
PS:funditabig grinsad

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Nu mai ai ce sa le faci. Pata respectiva inseamna arsura. S-au maronit pentru ca i-ai ars in locul respectiv si nu ai cum sa o scoti.
Dar poti sa o maschezi. Daca zici ca nu e mare poti sa aplici o floare sau altceva peste pata. Gasesti la mercerie, in magazinele cu ace, ate, nasturi, etc.
Spor!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cu foarfeca... Daca s-au facut maro de la fierul de calcat, inseamna ca i-ai ars si pata nu o poti scoate.

| bombonyk04 explică:

Repede...ajutor...

| bombonyk04 explică:

Repede...va rog...

| bombonyk04 explică:

Am auzit ca, cu ceapa alba. functioneaza?
sau imi stric blugii albastrii deschis
?