| UnNumeScurt a întrebat:

Stie cineva cum pot sa scot petele de iarba, pamant, de pe niste blugi? niste metode ceva sau niste detergenti buni? inca nu am incercat cu masina de spalat, nu vreau sa o aprind doar pentru o pereche de blugi.

Răspuns Câştigător
| WoKy a răspuns:

Off- incearca Ace sau foarfeca :))
On- In mod normal ar trebui sa se curete.
Uite aici solutii.
https://www.libertateapentrufemei.ro/......fort-47195

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Păi de spălat tot va trebui să-i speli... dacă îți spun un detergent bun, ce faci cu el? nu-l bagi în mașina de spălat? Incearcă cu Vanish. Pui direct pe pată, lași 5 min. apoi bagi la spălat. Altă metodă fără mașina de spălat e foarfeca. Decupezi petele... laughing

| WoKy a răspuns (pentru Hammurabi):

Poate umezi pata si cu un berete de vase sa frece usor circular dupa care sa clateasca si tadaam. Am salvat planeta. Nu am mai folosit curent laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru WoKy):

Atunci nu-i mai spăla deloc. Și indiferent cine te întreabă, spui că nu ești murdar, ești doar eco friendly... laughing

| WoKy a răspuns (pentru Hammurabi):

Clasa energetica A++++

| Manumescr a răspuns:

Baga-i in mașină de spălat sau spălai la mana, poți folosi dero sau silan ăștia sun cei mai buni detergenții si îți fac blugi sa miroase frumos!