| LuspeMtW a întrebat:

Va Rog frumos dati-mi si mie o lista cu lucrurile necesare unui catel pentru ca in cateva zile ajunge si as vrea sa ii cumpar anumite lucruri din timp.Va rog dati-mi o lista cat mai explicita! Dau funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| aniitaa a răspuns:

Iai niste mankre pentru catelusi pedigree, iai o jucarie 2, 3 depinde cat te tine buzunaru`, spre ex un os cu care sa aiba ce face, iai un sampon pentru catei, k sai fc baie, iai o perie pentru catei sal piepteni k ii place, iai o curelusa la gat si bine inteles lesa. :X suunt atatea de luat dk intri intr-un magazin special pentru animale laughing ai sa iti dai seama singura

| LuspeMtW explică (pentru aniitaa):

Multumesc...si sunt baiat big grin laughing

3 răspunsuri:
| RoxMuffins a răspuns:

Un căţel are nevoie în primul rând de iubire! dacă nu îi acorzi iubirea şi siguranţă se va teme de toată lumea din jur.
Un căţel are nevoie de :
- mâncare de diferite feluri ( în sos sau uscată )
- o periuţă de dinţi pentru căţei şi pastă de dinti dacă nu poţi să îi ei biscuiţi pentru dantură
- un bol pentru apă şi unul pentru mâncare din sticlă sau porţelan ( să nu fie din plastic! )
- jucări de toate felurile
- o zgardă
- un nume
- atenţie
- o lesă să îl plimbi în fiecare seară ( sau când ai tu timp )
- o cuşcă dacă îl ţi afară sau un pătuţ pentru căţei dacă îl ţi în casă
- un şampon pentru căţei ( şamponul îl alegi după blană )
- şi picături să scape de purecei dacă are

Să nu uiţi când îi faci baie să nu îi dai cu apă în urechi, să îl ştergi cu un beţişor în urechi după ce îl speli şi să îl piepteni. Un căţel ar trebui tuns odata la 2 luni, cam aşa. Dacă nu vrei să îl înmulţeşti castrazăl / castreaz-o că va întra în călduri şi face urât.
Eu îţi doresc mult succes şi să ai grijă mare de el!

| LuspeMtW explică (pentru RoxMuffins):

Multumesc! Acum imi pare rau ca am dat funda sad