| MihalacheAna1989 a întrebat:

Vreau sa imi iau un hamster!
Mama nu prea vrea sa imi ia.
Sfaturi!
App sunt din Calarasi, am acces in tot orasul imi puteti spune la ce pet shop pot gasi unul (strada numele ect)!
FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Simplu!
Trebuie să-i dovedeşti mamei că eşti matură să creşti un animăluţ!
1. Învaţă bine, fii silitoare la şcoală, ajut-o la treabă, arată-i că eşti matură şi responsabilă!
2.Complementează-ţi mama, asta arată că o respecţi ca mamă şi deci, te va ajuta!
Dar nu exagera să nu pari linguşitoare!
3.În weekend, când mama ta este liberă şi liniştită explică-i motivele pentru care-ţi doreşti un hamster şi încearcă să o convingi!
Baftă în campania ta de convingere a mamei tale!

1 răspuns:
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut! happy
Ar trebui să-i dovedeşti mamei tale că eşti destul de responsabilă să creşti un animăluţ.
Eu te voi ajuta să convingi în numai o săptămână, dar asta depinde şi de cum te porţi şi de cât de stăruitoare este mama ta în decizia ei.
1. Învaţă bine şi fii silitoare la şcoală. Fă-ţi zilnic temele şi ajut-o pe mama ta la treabă.
2.Aminteşte-i cât de mult o iubeşti şi complimentează-ţi mama. Asta arată că o respecţi ca mamă, dar nu exagera, să nu pari linguşitoare! Aminteşte-i şi de hamster!
3.În weekend, când sunteţi amândouă libere mergi la ea şi încearcă să o convingi cu argumente bune şi convingătoare.
Aminteşte-i cum te-ai purtat acum o săptămână! Dacă nu reuşeşti, mai încearcă!
Baftă!
P.S. Legat de pet-shop, nu sunt din Călăraşi, dar caută la piaţă sau la mall, că acolo sigur găseşti în toată ţara, cam aici găseşti pet-shopuri în România, cel puţin.
Dacă nu, caută pe Google!