| ChocolataDulce a întrebat:

Hey,TPUce parere aveti despre eutanasierea cainilor?

Răspuns Câştigător
| Amalliaa a răspuns:

In niciun caz nu se merita asa ceva. Cainii nu au nicio vina. Ei ataca pentru ca saracuti sunt infometati, ori agresati ( nu puteti sa negati ca nu-s oameni care ii trag de coada, sau mai stiu eu ce ). Ar trebui o lege prin care sa nu mai dea voie oamenilor sa arunce cainii pe strada.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am parerea ca trebuie facuta, dar numai cu respectarea prevederilor legale.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu sunt de acord.

| viotedy a răspuns:

Cainii nu au ce cauta pe strada.sa-i eutanasieze.

| greyhound a răspuns:

In principiu sunt de acord cu ea chiar daca nu e cea mai eleganta, delicata sau morala solutie.

| Încrucişătorul a răspuns:

Adecvata pentru javrele jigodite.

| Armenianeek a răspuns:

Da,sunt TOTAL de acord cu eutanasierea cainiilor vagabonzi. pentru cei care pun poze pe facebook cu cainii fara cap si ingangerati SA SE STIE:eutanasierea este moartea fara dureri si atunci cand ii pune la eutanasiat ei nu simt nimicwinking sa fim sinceri, daca ii iubiti atata de mult pe maidanezi mergeti, adoptati vreo 2-3 caini si gata, sunt ai vostri! eu una nu ii suport! de fiecare data cand ies din casa merg cu frica sa nu cumva sa iasa de dupa masina o vajra si sa sara sa ma muste, dupa aia isi cheama si "amicii"!

| anacolda a răspuns:

Nu e bine asa! Sa fie stransi de pe strada si tinuti in adaposturi. Platim destule taxe si impozite din care pot sa ia bani. De ce sa fim ucigasi? Daca tu ai fi cainele ala?

| Zendaya a răspuns:

Dupa mine e complet aiurea, nu au dreptul sa le faca asa ceva.In primul rand ei ataca pentru ca nu au mancare, daca caini ar lua fiecare om pe rand si lar omora! Ce fel te-ai simti?