| pyma a întrebat:

Http://www.facebook.com/adoptiicaini#!/adoptiicaini? v=app_4949752878
Pentru iubitorii de animale, aici puteți vedea situația adăposturilor de animale din județul vostru. Dacă doriți să adoptați un cățel sau o pisică, puteți vedea aici poze cu aceste animăluțe superbe :). De asemenea, dacă doriți să ajutați prin bani, mâncare sau muncă voluntară, sunteți bineveniți! Trimiteți prietenilor, cunoștințelor, tuturor cunoscuților.
Ca să respect regulile, cum vi se pare starea adăposturilor din țară și atitudinea oamenilor față de animale? De ce sunt revoltați oamenii împotriva animalelor, când noi suntem de vină pentru situația actuală? Cum să-i explici animalului să nu facă pui, să nu atace când se simte în pericol sau e infometat, să stea cuminte la locul lui și să nu deranjeze ființele "superioare" (a se citi oamenii) care se plimbă impasibile în jurul lui?
O zi frumoasă vă doresc!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Multumesc, Pyma!

Acceseaza link-urile din raspunsul meu de aici:
http://www.tpu.ro/......iscand-o/!
Primul link reflecta atitudinea unor (!) oameni din Romania (la un moment dat m-am speriat, ca era vorba de majoritatea, dar totusi nu), iar celelalte arata ce se intampla in adaposturile din Romania (iarasi - unele! noroc ca nu toate!).
Numai bine!

| pyma explică:

@SkyHawk
laughing
Dacă vorbești serios, poți să te interesezi pe site-urile de adopții, poate ai noroc.

| SkyHawk a răspuns:

Poti adopta broaste testoase?