| anonim_4396 a întrebat:

Conform multor crestini, oamenii nu sunt animale.

Asa ca o curiozitate, fiintele inteligente de pe alte planete ce sunt? Conform definitiilor voastre, ele sunt animale sau altceva? Daca nu sunt animale, atunci ce sunt? De ce omul nu este un animal conform voua?

6 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Cum sunt? INEXISTENTE!
CEl putin asta sustin oamenii de stiinta... happy

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"CEl putin asta sustin oamenii de stiinta..."

Ai si niste lucrari stiintifice care sa-ti confirme spusele, sau pentru tine "oamenii de stiinta" sunt aia care deparaziteaza apa prin "sfintire"?

| anonim_4396 explică (pentru milan9):

1 - N-ai raspuns la ce am cerut.
2 - Care oameni de stiinta?

Daca esti incapabil sa raspunzi la o intrebare atat de simpla, nu te baga in seama degeaba.

| Inferno a răspuns (pentru milan9):

Ai si argumente sau dovezi?

| Alcyon a răspuns:

Cercetatorii n-au reusit sa descopere nici macar microorganisme pe alte planete... si tu pui intrebari legate de extraterestri (ca fiinte inteligente)? Deja intram in science fiction.

| Aiwendil a răspuns:

Sunt fiinte ca si mine si tine cu suflet, trup si minte ce au forme diferite fata de a noastra a omului.
Si omul e un animal numai ca el e mai evoluat.