| anonim_4396 a întrebat:

Https://m.dcnews.ro/......35232.html
Ce * părere aveți?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai a fost identificat debilul? Nu. V-ar mira sa fie un copil vinovatul? Pe mine nu prea. Ce putem facem? Ca in majoritatea atrocitatilor, nu e treaba de ractivitate, ci de proactivitate. La asa ceva se reactioneaza cu educatie pe termen lung in domeniul asta si in general, nu cu pedepse asupra... cui? In cele mai multe cazuri faptasii ramin anonimi. Sau sunt minori si legea nu le face nimic.

| Simpatic a răspuns:

Un gunoi de om, care chiar ar face puscarie intr-o tara precum SUA pe langa asta ar primi si o amenda.
Aici o sa primeasca o mica amenda si cateva luni cu suspendare.

| halogen001 a răspuns:

E posibil ca petarda sa fi fost aruncata si catelul a luat-o de jos. Nu trebuie folosite petarde in vecinatatea animalelor.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ochi pentru ochi, chiar daca unul e om si celalat caine
si la parintii lor la fel, daca nu sunt in stare sa isi invete JIGODIA de copil ca "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" atunci mai bine se duc voluntar la castrat si nu mai fac copii angry

| Werrich a răspuns:

Din păcate de cele mai multe ori pedeapsa este amenda sau cu suspendare, nu închisoare cu executare care poate ar avea un efect mai mare. sad As aplica legea talionului.

| Feri5 a răspuns:

Foarte trist. Românii așa sunt! Niște oameni lipsiți de respect pentru animale, să nu mai zic de semeni.