| Sara a întrebat:

HY. O amica imi daruieste un perus, caci nu mai are timp sa il ingrijeasca. Eu mai am acasa inca o pereche de perusi, si m am gandit sa il pun si pe noul oaspete in aceeasi colivie. oare este bine? Sincer nu prea am spatiu pntr inca o colivie, m am gandit doar la economia de spatiu. Este ok? Perusul nou este o fetita. se vor intelege?

4 răspunsuri:
| Ianaaable a răspuns:

Cel mai probabil se vor bate. dar fa cum zice Mimi, pune-o cu ceilalti si vezi ce se intamplahappy de obicei papagalii au nevoie de companie de aceea ii ok sa aiba pereche. spor!happy

| YLLL a răspuns:

Nu stiu ce ar face
probabil s.ar bate. dar incearca
pune. o in colivie cu ei si daca vezi ca nu se intampla nimic poti sa o lasi.
dar daca nu o suporta mai cumpara o coliviewinking
si eu am perusi.big grinhappy

| pepenerosu a răspuns:

Da... e ok. n-au probleme.si eu am 2 papagali. Si cand au fost adusi de mici nu se cunosteau ca sa zic asa.deci presupun ca nu sunt probleme.numai sa aiba lochappy

| nuamnuvreau a răspuns:

Pai nu prea nu stiu asta, eventual s-ar putea sa mai ei un mascul si o colivie...