| liviupaun a întrebat:

Iarna, pana la cate grade celsius rezista o capusa pe un caine cu blana scurta? daca are blana scurta poate avea purici si cm ii observ?

2 răspunsuri:
| alexa23 a răspuns:

Pai capusele nu stau permanent pe animale. Ele se urca, se hranesc dupa care se pot detasa de animal. Ce este mai grav este ca aceste capuse pot transmite o serie de boli, printre care babesioza, o boala destul de grava.

| AlexUtZa_4030 a răspuns:

Buna...pai daca, cainele tau are blana scurta ii poti observa repede purici iti sugerez sa cumperi sgarda de purici, sampon sau prafhappy