| Decebalul a întrebat:

Imi poate explica cineva, va rog, cam ce ar trebui sa fac ca sa ma inscriu la liceu? (pasii pe care trebuie sa ii urmez ) La scoala nu ni s-a explicat (cred). Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum crezi că nu ți s-a explicat, că nu te înțeleg?
Mergi la liceul vizat și cere informații la secretariat, cerințele le poți scrie pe o coală de hârtie pentru a nu le uita.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi cu un părinte la şedinţa în care veţi completa/verifica Fişa cu opţiunile ( Fişa de înscriere ), apoi vei participa la repartizarea computerizată, iar după afişarea rezultatelor mergi cu un părinte şi depui dosarul la liceul la care ai fost repartizat!

Fişa cu opţiunile se completează DUPĂ ce se publică rezultatele la Evaluarea Naţională!

"Completarea opţiunilor în fişele de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a se face în perioada 4 – 8 iulie 2014" - vezi "Calendarul admiterii" la linkul :
http://www.google.ro/......http?/url

Repartizarea computerizată se realizează în 15 iulie, se afişează în 16 iulie; iar în perioada 17 iulie-25 iulie 2014 trebuie să mergi să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat!

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
www.vl.edu.ro/images/stories/food/site/ADMITERE_2014/BROSURA_ADMITERE.rar

Toate cele bune.