| SilviaVrm a întrebat:

As vrea sa stiu pasii pe care ar trebui sa-i urmez pentru a ma intoarce in Romania la scoala. Stau in Italia de mult timp si as vrea sa ma intorc sa fac ultimii doi ani de liceu in Romania. Ce ar trebui sa fac? Ce acte imi trebuie,cum trebuie sa procedez, unde trebuie sa ma duc etc? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa-ti echivalezi studiile preuniversitare efectuate in strainatate --- vezi aici toate informatiile necesare:http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare