| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum pot baga un Film pe un DVD? ( cu ce program si pasii care trebuie sa-i urmez )

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

în funcție de sistemul de operare ce îl ai. Dacă e Windows Xp ai nevoie de un program de scriere cd-uri/DVD-uri în gen Nero(care este cel mai cunoscut) sau CD burner Xp.
Pentru Windows 7 trebuie doar să deschizi aplicația din acesta și să tragi filmul în acest program după care îi dai burn sau ca în cazul xp cu Nero sau CD burner Xp.
Pentru Nero
-introdu DVD-ul în optic
-Deschide Nero
-selectează de acolo Data DVD
Trage filmul cu mouse-ul în program
-setează viteza de scriere la cea mai mică posibilă
-Clik pe Burn
La CD burner Xp
tot ca în cazul nero doar ca interfața grafica diferă puțin, dar per anasmblu este același lucru.
Succes