| Lku21 a întrebat:

Îmi puteți Spune va rog ce vaccin trebuie sa-i fac unui cățeluș ciobănesc caucazian?

2 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Salut se fac 3 vaccinuri polivalente plus deparazitari si microcipare. Trebuie declarat si la politie dupa ce-l microcipezi. Du-te cu el la un cabinet veterinar deoarece daca nu ii le faci sunt sanse sa-l pierzi. Se poate imbolnavi de parvoviroza si cu greul il scapi plus ca este foarte scump iar animalul va suferii extrem de mult. Vezi ca schema de vaccinari se incepe la 6 saptamani. *sunt asistent veterinar, nu vorbesc din povesti*

| Lku21 explică (pentru MadalinG99):

Mulțumesc. ????