Întrebare recomandată | Craciun_Filip_1991 a întrebat:

In fiecare an calatoresc intr-o tara (din UE) iar anul viitor vreau sa-mi iau si pisica. Precizez ca zbor numai cu compania Blue Air. Stie cineva ce acte/vaccinuri trebuie si cam cat m-ar costa in total?

1 răspuns:
| Cryssbest a răspuns:

Personal, nu stiu, stiu insa cel mai bun medic veterinar care te poate rezolva rapid cu astea. Problema este doar ca dansul sta in Bistrita. Sa-ti las nr lui de mobil si numele? Mentionez ca l-am vazut facand exact asemenea formalitati pentru un caine care urma sa mearga in Indonezia pentru un an. De aceea sunt convinsa ca te poate ajuta, din moment ce destinatia ta e mult mai apropiata (si nu 14 ore de zbor cu avionul).