| AvalohAlyn a întrebat:

Cate vaccinuri trebuie facute la o pisica, cand trebuie sa le fac si cat costa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am atasat un link ce contine un tabel cu informatiile doresti sa le stii.

http://www.animalutul.ro/pisica/ingrijire/vaccinarea-pisicii/424/

1 răspuns:
| Levelstar a răspuns:

Primele vaccinuri se fac la varsta de 8 sau 9 saptamani, in functie de cand sunt intarcati puii, rapelul fiind la 2-3 saptamani. Vaccinurile trebuie sa protejeze pisica de bolile mai sus enumerate. Desigur, in functie de tipul de vaccin, planul de vaccinare poate fi modificat. Intreaba intotdeauna medicul veterinar despre cand mai trebuie sa aduci pisica la cabinet si despre perioada de valabilitate a vaccinului.