| Manciu_Vali_2000 a întrebat:

Am 16 ani și vreau sa calatoresc cu avionul in tara fara părinți, cu compania ryanair. Am voie să călătoresc fara părinți? Si daca am, am nevoie de ceva acte?
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

C.I. sau pașaport valabil, check-in-ul făcut (preferabil online),
Dacă doar vii în țară neînsoțit și fie nu mai pleci, fie pleci împreună cu ambii părinți, nu mai ai nevoie de absolut nimic altceva.

| Manciu_Vali_2000 explică (pentru mihai69):

Uhm. multumesc, dar vreau sa calatoresc doar in interiorul țării. happy

| Manciu_Vali_2000 explică (pentru mihai69):

Uhm, vreau doar in interiorul țării să călătoresc.

| mihai69 a răspuns (pentru Manciu_Vali_2000):

Atunci chiar nu ai nevoie decât de bilet / check-in și C.I.

8 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Dar de ce vrei sa calatoresti cu avionul, vrei sa risti sa intri permanent in mormant? E plin cu kerosen, ala daca simt cel mai mic impact, explodeaza extraordinar, gandeste-te la toti oamenii aia care stiau ca urmeaza sa se prabuseasca cu avionul si stiau ca sunt ultimele lor clipe si realizau asta in timp ce erau pe scaun.
https://www.youtube.com/watch?v=Uvc-1hb0W-Y

Răspuns utilizator avertizat
| Gerard9965 a răspuns:

Din cate stiu eu poti sa calatoresti cu avionul, dar mi se pare ca parintii trebuie sa dea o declaratie. In orice caz, buletinul/pasaportul cred ca e destul.