| Alex5363666 a întrebat:

Pot lua un câine pe tren fără cușca? Menționez ca este pui din rasa akita

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, sigur!
Daca e mic, nu trebuie să-i cumperi nici macar bilet de calatorie. Când va crește, va fi necesar.

Sa ai o păturică (sau un scutec absorbant, fiind mic ar putea face pipi, pe neașteptate) pe care să o pui pe scaun, inainte de a aseza catelusul, ca sa fii scutit de observatii de tipul: lasă păr, murdareste tapițeria etc

PS. Schimba poza de profil, e penibilă. Ai postat un... penis?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Dar tu de ce nu îți mai schimbi printesiko poza de profil? Vrem să îți vedem gingășia, sa fim la actualitatehee hee Așa fata frumoasa și deșteaptă rar mai vezi sad kiss pe mine m-ai face fericit daca ai schimba-o!

| Alex5363666 explică (pentru floresdemayo):

Mersi de răspuns! Si nu, nu este un penislaughing

| floresdemayo a răspuns (pentru Alex5363666):

Ah, da. Iluzie optică. ))

| Alex5363666 explică (pentru floresdemayo):

Si nu trebuie sa aibă lesa, nu?

| floresdemayo a răspuns (pentru Alex5363666):

Daca e neastâmpărat, ar fi bine să ai si lesă, ca sa il tii sub control. E bine si pentru siguranta animalului. Mai ales daca e pui de talie mare. Altfel, tot se va trezi un calator sa ridice tonul daca catelul alearga prin vagon, printre picioarele lor. happy
Pot fi si alti calatori cu căței.

PS.
E bine sa ai si carnetul de sanatate al catelului in bagajul tau ( in caz de probleme, sa arati ca e vaccinat, deparazitat intern/ extern), confirmi ca e un catel sanatos.

6 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Poti daca nu face urat pe acolo, pentru ca o sa te dea nasu' jos