| buldog a întrebat:

Intrebarea mea este simpla si rog sa raspunda doar cei care poseda una dintre cele doua rase: rottweiler sau ciobanesc german?
Vreau un caine de paza, cu comportament nativ agresiv, "curatel", pe care il pot tine mai tot timpul pe langa mine (in vizite, la hoteluri etc.-----asta ca sa nu imi recomandati ciobanesti caucazieni, de asia centrala sau eu stiu ce alte rase de 100kg). Care rasa si de ce?

Răspuns Câştigător
| AndreeaSaZicem a răspuns:

Rottweiler. Este cel mai iubitor caine, iubitor fata de stapan si de cei cu care il inveti sa fie asa. Am avut si ciobanesc german, dar nu se compara cu rottweiler-ul.E pur si simplu genial acest caine, si iubeste mult copiii mici. Eu am un baietel de 3 ani. Il iubesc mai mult decat propria viata. Cand era micut a fost putin bolnav pentru ca cel care ni l-a vandut ne-a mintit in legatura cu vaccinurile. L-am rasfatat mult si probabil d'aia ne iubeste asa. Iti recomand din toata inima sa iti iei. Atentie, e si foarte periculos cu pasarile si pisicile si oamenii pe care nici tu nu ii suporti si cu care nu ii inveti. Sa ma anunti ce ai facut, daca vrei. Pupici