| kar1GaNNN a întrebat:

Salutare prieteni!

Am un cățel de 2 luni, rasa ciobanesc de asia centrală. As vrea sa va întreb si pe voi cum as putea sa il învăț sa fie foarte agresiv si sa nu ii fie frica de nimeni si nimic?
Stiu ca pare cam absurdă întrebarea laughing dar acesta e un câine de pază si vreau sa fie cat se poate de agresiv! Ceva sugestii?

3 răspunsuri:
| andrada2222 a răspuns:

Cel mai bine este sa il duci la dresaj, deoarece poate deveni putin prea agresic si chiar periculos in unele cazuri daca nu are instructajul adecvat

| Draghi a răspuns:

Este usor sa il inveti sa fie rau, il poti inchide pur si simplu intr-o camera singur si sa nu-i dai de mancare cateva ore bune, dupa sa ii dai carne cruda(asa invata sa ucida ) si daca stie asta nu o sa ii mai fie frica de nimic, crede-ma laughing dar sunt sanse sa devi o prada pentru el, asa ca sfatul meu e sa-l duci la un dresor ceva sa invete sa atace la comanda

| kar1GaNNN explică (pentru Draghi):

Nu vreau sa aud de dresori laughing.
Eu vreau sa fiu dresorul lui si sa il fac de mic sa fie puternic! Nu mai vreau câini de genul " cand te apleci la o piatră isi ia coada între picioare si o ia la sanatoasa " ba chiar din contra atunci sa sară pe tine. E misto chestia cu inchisul in camera, mersi! laughing big grin