| paulioan14 a întrebat:

La cat timp dupa nastere inveti un caine sa mearga in lesa.

Si cum?

Funda

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

La o luna jumate poti sa incepi sa-i pui hamul ca sa se obisnuiasca.
Cand ii pui lesa mai intai plimba-l prin casa. De fapt pana nu termini cu vaccinurile oricum nu poti iesi ca se poate imbolnavi foarte grav.
Invata-l mai ales sa stea langa tine cand e in lesa.

| kijary a răspuns:

Practic 1-2 luni dupa nastere, si poti sa-i pui lesa. Eu am mi-am dresat cainele cu cateva palme la fund cand vedeam ca nu vrea sa vina sau mirosea orice -.-. Si oricat mi-a fost mila sa nu dau in ea, de nervi tot i-am dat una, si am observat ca de frica ma asculta.Si acum nu mai am probleme.La a 4 plimare cu ea deja ma asculta, bafta