| ILuvrPie2 a întrebat:

La prima nastere(la pisica) puii mor de obicei(sau se nasc morti) daca pisica e mai mica...adica are un an?
Pisica mea avea cam 1 an cand a nascut prima data si toti au murit... ea nu a stiut sa se descurce de loc, si nici eu nu stiam ce sa fac. Acum fiica ei din a 3-a serie de pui e gestanta pentru. prima data! Cred ca va naste in 2-3 saptamani si a spus tati ca vrea sa stie daca puii ei vor muri pentru ca altfel o va duce la un bloc pe care il are familia noastra si o vom abandona intr-un fel. Tinand cont ca am mai facut asta cu surorile ei vitrege mai mari si de atunci nu le-am mai vazut, nu vreau sa se mai repete, asa ca daca o sa-i moara puii nu o sa mai avem asa multe pisici in plus si el nu va mai fi nevoit sa scape de ea (o sa ii dam pastile). Vreau sa stiu daca ei ii pot muri puii. Are tot cam asa 1 an si e mai "dilie" ca maica-sa. Nu cred ca se va descurca foarte bine. Vreau un raspuns... dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| cornelia_7230 a răspuns:

Nu, nu e musai sa-i moara puii. Dar ca sa nu mai aveti astfel de experiente, adica sa abandonati o mamica cu puii ei, de ce nu o castrati si astfel sa aveti un animal linistit si fericit in casa si nici voi sa nu mai aveti constiinta incarcata ca abandonati un suflet exact atunci cand are mai multa nevoie de voi? Pastilele ii pot determina un cancer mamar pe viitor, asa ca nici asta nu este o rezolvare buna. Pentru puii de acum poate incercati sa le gasiti stapani dupa ce ii va intarca, ca altfel e tare pacat de sufletele lor nevinovate.

| ILuvrPie2 explică (pentru cornelia_7230):

Pastilele nu le fac nimic. tati nu vrea sa iroseasca bani pe castrat si tot ii spun sa intrebe pe oamenii de la el de la munca daca nu cumva vrea o pisica dar nu gasim pe nimeni... am intrebat peste 20 de persoane...

| cornelia_7230 a răspuns:

Pastilele chiar le dauneaza pisicilor, in timp. Adica pot face cancer mamar de regula. Poti intreba medicul veterinar. Tot de acolo stiu si eu si am si vazut cazuri, sau am auzit.