| anonim_4396 a întrebat:

Medici veterinari pe aici? Am o pisica de 2 ani, o cresc in casa, dar la 1 luna am luat-o de pe strada si nici pana azinu i-am facut vreau vaccin. E tarziu sa ii fac acum? Macar cel de baza. Ea ne mai zgare, ne musca. Eu ii curat ladita. Nu as vrea sa ma imbolnavesc.

4 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Daca nu vine in contact cu alte animale nu sunt probleme, ar fi bine totusi sa o duci sa o sterilizezi si atunci vb cu medicul si despre vaccinuri.

| ilincatype a răspuns:

Este destul de tarziu pentru vaccinuri dar cel mai bine ai consulta un medic pentru eventualele afectiuni si sa le incepi macar cele specifice pentru varsta asta.

| anonim_4396 explică (pentru ilincatype):

Nu are afectiuni. e sanatoasa. am deparazitat-o intern extern cand am adus-o in casa. si anual, intern

| ilincatype a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic veterinar pentru eventualele afectiuni si sa incepi de acum in colo sa ii faci vaccinuri regulate si deparazitari interne si externe