| George_Cherry_1995 a întrebat:

Mi-a dat cineva un cuplu de perusi fetita galbena baiatul verde au varsta de 3 -4 ani si nu i-a pus niciodata sa faca puiuti, credeti ca ar fi timpul?:S

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

De obicei de pe la 1 an deja se imperecheaza asa ca la 3-4 ani sunt destul de mari.Probabil n-au cuib ca de obicei nu se imperecheaza daca n-are unde sa faca ouole.
Si poate sa fie si locu mic, poate sa fie tinuti in stres sunt mai multe motive.
Tu incearca sa le oferi cat mai multa libertate daca poti sa-i dai si drumu din cusca sa-i lasi usa deschisa asa le fac eu si zboara peste tot vine pe umar, cap, mana sunt foarte fericiti.
Deci mai intai de asta sa-i lasi 2 ore singuri in camera sa se obisnuiasca cu locu.

1 răspuns:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Papagalii au nevoie de o casuta speciala pentru femela unde va sta o perioada de timp pana scoate toate ouale.
Nu este o obligatie sa faca pui, si sunt destul de mari ca sa faca.
Succes! happy