| larisa_8487 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un cutu mic(are 3 saptamani)... l-am luat de la mama lui de undeva de la tara! e pichinez! as vrea sa stiu ce i-as putea da de mancare? am citit cate ceva pe intrenet, i-am cumparat laptic si mancare speciala pentru juniori(care deocamdata e prea mic sa o poata manca)...

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

L-ai luat prea mic de la mama lui.Nu-i da nimic altceva decat lapte cu pipeta sau pune lapte intr-o stlicluta de suc pentru copii cu dop insurubabil, care se inchide si se deschide prin tragere sau impingere pune lapte in ea si da-i sa manance cate o picatura. Mergi la un magazin cu mancare pentru caini si intreba persoana care-ti vinde produse pentru caini, cum sa procedezi cu cainele tau, are studii de specialitate, ai incredere in sfaturile ei. Mergi chiar cu cainele. Fa-i un culcus special cainelui. Trebuie sa mai stii ca el face si pipi, mama lui il ajuta sa faca treaba aceasta lingandu-l in locul respectiv, tu trebuie sa-l masezi putin sub locul respectiv si se rezolva treaba. Ti-ai luat o mare raspundere, vei intampina multe greutati in cresterea lui pana la 6 luni, trebuie sa ai multa rabdare, dar in final vei fi multumit de munca ta. Mancarea speciala pe care i-o vei da, inmoaie-o in lapte, ea se umfla si se poate manca, dar trebuie sa-i pui tot tu in gura cate o bucatica. Citeste tot ce se gaseste pe internet despre cum se ingrijeste cainele tau. Iti doresc succces si as vrea sa cred ca nu-l vei abandona niciodata, gandeste-te mereu ca ai luat un copilas de la mama lui si tu vrei sa-l abandonezi, gandeste-te ca ai fi in locul lui. Toate bune.

2 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

E greu la inceput, dar cu timpul vei invata tot ce trebuie ca sa-l ingrijesti bine...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si iti trebuie net sa hranesti un cutzu?

mic?