| Deliazxcvbnm a întrebat:

Mi-am luat un catel, bichon havanese toy de 3 zile. Are 7 saptamani si i-am facut primul` vaccin vineri [ azi e sambata seara ]! De cand am luat -o ii curgeau ochisorii si nasucul. Cand am fost la veterinar pentru vaccin i-a luat temperatura si a consulatat`o si a zis ca e bine astfel incat am decis sa ii facem vaccinul. De azi si stranuta destul de des... [ e jucausa si nu pare bolnavioara ]! Ce poate avea? Ce sa fac? Credeti ca e ceva grav? Are ceva ca i-am facut vaccinul sau vreo reactie negative din cauza lui?

4 răspunsuri:
| ANONIM49112911 a răspuns:

Cainii au mereu nasul ud, adica aproape mereu. Poate stranuta ca a deranjat-o un miros. Asa face si cainele meu cand se schimba mirosul aerului sau cand sunt spalate cu ceva ce-l deranjeaza unele lcruri, cum ar fi pardoseala, covoarele si chiar unele haine. Si stranuta destul de des din aceasta cauza daca persista mirosul. Sau poate te-ai dat cu vreun parfum sau cu o crema si de aceea.

| nhgvhyg a răspuns:

Eu la catelul meu i-am facut primul vaccin la 6 saptamani, pentru ca normal atunci se face puteai sa ii i-ei niste astilute, se gasesc la toate farmaciile, dar incearca sa petreci mai mult timp cu el pentru ca nu suporta sa fie lasat singur si de asta sigur este asa, succes!

| Deliazxcvbnm explică (pentru nhgvhyg):

NON- STOP stau cu ea

| nhgvhyg a răspuns (pentru Deliazxcvbnm):

Nu stiu, fa-i un control, nu strica, pastila de deparazitare i-ai dat? sa nu aiba limbrici sa altceva...