| Zora1213 a întrebat:

Hei,Hristos a inviat!
Am nevoie de ajutor, am un catel `l-am gasit pe strada si l-am luat eu, e fetita, e foarte jucausa, dar din pacate s-a imbolnavit, nu e ceva nou pentru mine am mai avut multi catei care au patit la fel, la numar(6)
Am avut o catelusa era mica avea cateva luni, la fel s-a imbolnavit am fost cu ea la doctorul veterinar din sat si a spus ca nu are tratament si nici injectie, mi-a spus : Daca iti mai traieste pana saptamana viitoare vino sa ii fac injectie si sa-i fac si tratament.
Asa ca am apelat la alt doctor veterinar a facut tratament timp de 4 zile si a 5-a zi, dimineata am gasit-o " moarta"
doctorul a spus ca este de la vaccinul de o luna ca nu i l-am facut
Dar in prezent am o catelusa bolnava, am aflat ca e bolnava in dimineata asta( bea doar apa)de data asta nu mai este de la vaccin, e destul de mare catelusa
doctorul a spus ca este un microb in curte

Va rog ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac

Pot "scoate" microbul din curte?
Aveti vreo idee?
Vi s-a intamplat si voua?
Ajutati-ma!

PS - Nu vreau site-uri...

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu nu stiu ce veterinar aveti voi acolo dar din cate stiu el trebuie sa sgie despre ce microb este vorba.
Cautai un loc curat unde sa o ti fara sa se poata plimba prin curte si manca porcari.Dai lapte si hrana usoara pana poate sa se alimenteze cum trebuie.Sunt caini vagabonti ce nu au fost vaccinati niciodata si traiesc mult si bine.

| Felys a răspuns:

Nu stiu daca ai sau nu microbi prin curte dar eu stiu ca atunci cand iti iei un catel, primul drum este la veterinar pentru deparazitare si vaccin si se tine in casa pana se termina toata schema de vacinare care dureaza pana pe la 5 luni.Asta daca vrei sa traiasca, dar insa daca nu iti pasa si este la noroc, se pare ca nu prea ai noroc de catei

| Illuminati2016 a răspuns:

Hristos n-a inviat si nici n-a existat. Funda?

| Zora1213 explică (pentru Illuminati2016):

Am cerut ajutor.
Nu mai raspunde aiurea.
Scuze fara funda.