| Jessyka888 a întrebat:

Buna am un bichon cu varsta de 9 luni.cand era mai mica nu aveam nici o problema acum e tot mai bolnava.la 7 luni cand a intrat in calduri a avut lactatie falsa.am mers la veterinar si ia trecut.

Acum 2 saptamani am ajuns iar la veterinar ca a facut o alergie la mncarea ei, la fel am facut iar injectii pastile si detoatesad.

Ca sa patesc iar alceva...de cateva zile bea multa apa nu prea mai are chef de joaca, cere des afara, stranuta si ce nu imi place e ca uneori o vad ca tremura chiar daca e destul de cald in casa. Sa fie oare o raceala? dar de ce sa tremure? nasucul am vazut ca trebuie sa fie uscat daca e bolnava dar ea il are chiar umed...doar ca o aud ca respira si putin mai greu.

Si o alta problema ar fi ca iar are tatele foarte uflate, sa intre iar in calduri? veterinarul data trecuta mi-a spus sa o dau cu fastun gelstraight face dar multi imi spun sa merg la alt veterinar ca acela nu e bun...cu ce pot sa o dau sa nu mai fie uflata...voi merge la veterinar dar luni ca in weekend nu e deschis.

Va multumesc:*!

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Schimba de veterinar, daca chiar si tu iti dai seama ca nu este bun! si eu am un caine si cateodata are aceleasi simptome doar ca nu ii se umfla sanii, dar nu imi fac griji daca are nasucul ud ma linistesc si stiu ca are si el gesturi si simptome si el este un suflet si el are organe!
Mi se pare ciudat ca ea la 9 luni sa intre in calduri cand poate nici prima menstra nu a avut-o! s-ar putea sa fie vorba de asta! du-o luni de urgenta la un veterinar experimentat si cu recomandare si daca aceasta are aceleasi probleme, exista niste pastile ca sa le scada dorinta de a face sex!
O seara placuta iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite-mi prin mesaj nr de tel si te sun eu.

| FlyJack a răspuns:

Fastun Gel? laughing Serios? Cine-i ala?
In fine eu nu sunt veterinar sa-ti spun, dar iti sugerez sa mergi la altul, pentru binele catelului happy El va sti ce si cum, noi nu stim, ne pare rau...

| Alexandra172 a răspuns:

Ai tuns-o recent? Daca tremura, stranuta, are scaun maole... inseamna raceala si o trateaza veterinarul. Daca doar tremura si se ascunde prin casa, sta retrasa inseamna ca ai tuns-o si e speriata, probabil ii e si putin frig ( eu am 2 bichoni i-am tuns acum o saptamana si mai tremura in casa chiar daca eu sunt in tricou). Nu stiu ce sa zic in legatura cu tatele, nu am avut niciodata femela.