| BeeaBeea a întrebat:

Mi-am luat un catelus care are o luna si eu stau la curte si a luat cativa puricei. Vreau sa stiu daca exista vreo solutie sau chiar o zgarda antipurici pentru varsta lui.

Răspuns Câştigător
| Jokyo a răspuns:

Dap poti sa cauti pe internet eu cred ca exista pentru varsta lui si nu ii va afecta sanatatea!tongue

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine la veterinar sau magazin de animale autorizat sa nu iei ceva prost pe internet

| DenissaRoxana a răspuns:

La o luna este mic pentru a sta in curte. Deoarece nu are schema cu vaccinurile terminata si poate lua orice boala.
Solutie poti cumpara frontline sau advantix, cele mai bune.

| Elly94sweet a răspuns:

Da ar fi mai bine sa te duci la veterinar sa-i faca ori un vaccin pentru purici ori ii pune o sultie din pipeta la ceafa.e prea mic la o luna sa stea cu zgarda aceea.

| alymitu a răspuns:

Te duci la veterinar. Acolo ii va pune "pipetica" (substanta anti purici, capuse etc) Va trebui sa faci asta cam in fiecare luna pentru ca expira. Succes!