| Ruxii1234 a întrebat:

pisica mea a sarit de la balcon si a fugit... E pentru prima oara in calduri. Problema este ca stau la bloc si nu stiu cum sa o fac sa vina acasa. de 3 zile o caut in disperare pe afara si nimic... Nu mai stiu ce sa fac. Plang incontinuu. Dupa cat timp ar putea sa se întoarcă? Precizez ca nu a mai iesit pana acum din casa..nu stie sa se hraneasca singura..nu stie nimic. Imi e atat de frica pentru ea sad
Oare am sanse sa o mai revad? crying
Imi e foarte dor de ea

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Stai la parter? Caută o la vecini, in spatele blocului, pune anunt la avizier, pierdut pisică spui cum o cheamă, faci o descriere, si daca ai poze cu ea sa atasezi, si scrii ofer recompensă gasitorului, lasi un număr de telefon in caz ca o gaseste cineva să te sune, si c am asta e tot. Ce varsta are pisica? Este fată sau motan? Ce rasă este? Sau este maidaneză?

| AutumnDay a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Maidanez nu inseamna ceva gen,, fara rasa"; maidanez e un animal care traieste pe strada, care nu are stapan. De ce toata lumea zice ca,, ce rasa e? e maidaneza?"
Maidanez inseamna cu totul altceva. Pisicile,, tipice" de pe la noi se cheama ca-s de rasa europeama.

| Ruxii1234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu..la 4 laughing.dar traieste. Ca 2 persoane mi-au spus ca au vazut-o.
Am dat anunt pe Facebook... Dar cat am cautat si cat am strigat..nimic. E fetita. Numai ce facuse un an. Si nu.e corcitura.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze nu am vrut sa jignesc cu nimic, stiu ca pisicile de rasă sunt mult mai sensibile decat cele care sunt obisnuite cu statul pe strazi sau prin vecini, stiam ca popular acestor pisici li se zice mîțe maidaneze, si aceste pisici sunt mai călite si rezistă mult mai usor decat un pisoi de rasă care se imbolnaveste mai des iar tratamentul este foarte costisitor.

| Elide a răspuns:

Poate sa de întoarcă motanul meu nu venea cu săptămânile acasă dar tot acasă ateriza laughing n.am avut pisica că sa.ti pot spune..doar motani dintre care unul nu s-a mai întors poate este in viața poate s-a mutat in alta parte

| AutumnDay a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta si chiar sper sa o gasesti. Din pacate, e chiar posibil sa nu. Prima data cand pisica surorii sotului meu a sarit de la balcon, norocul a fost ca am fost noi acolo si imediat am mers jos dupa ea. Am prins-o fix cand sa intre intr-una din gaurile alea care duc la subsolul blocului. A sarit de la etajul 3. Altadata, a sarit din nou si din pacate, de atunci au trecut luni bune si nu a mai gasit-o sad

| Ruxii1234 explică (pentru AutumnDay):

Off..am citit pe net ca pot sa vina si dupa 6 luni. Si dupa un an. Dar eu tot sper ca o sa vina mai repede. E aiurea ca stau la bloc..si nu pot sa stau non-stop afara..sa vad cand vine/daca vine...